6 Apr, 20

Úvod do 3. ročníka letného kina

Už tento piatok odštartujeme 3. ročník letného kina výhernými filmami z filmového festivalu Fest Anča.

 

V čase od 27.6. do 30.6. prebehol v Žiline už 6. ročník festivalu animovaných filmov Fest Anča. Nabitý line-up kvalitnej produkcie animovaných filmov bol obohatený skvelým sprievodným programom, ktorého hlavným bodom bol scenárista a producent svetoznámeho animovaného seriálu Simpsonovci Mike Reiss. Jeho talkshow mohli návštevníci festivalu vidieť v Mestskom divadle Žilina, prípadne ho vysmiateho stretnúť na Stanici Žilina - Záriečie.
Čo sa animovaných filmov týka, spomenieme absolútneho víťaza, ktorým sa stal film Pandy od slovenského režiséra Matúša Vizára. Film bol ocenený aj na prestížnom filmovom festivale v Canne a pokiaľ ste ho nestihli vidieť na Fest Anči, môžete si ho okrem iných pozrieť už tento piatok na Hlinkovom námestí.
Už tretí ročník letného kina Telka v meste začne teda tento piatok 5.7.2013. Ako po minulé roky, ani tento rok nebude iný a letné kino odštartujeme výhernými animovanými filmami z tohto festivalu. Tí ktorí nestihli prísť na festival, si týmto spôsobom môžu vychutnať najlepšie filmy z tohtoročnej Fest Anče a objaviť kúzlo animovanej tvorby.

Celý program letného kina Telka v meste na rok 2013 nájdete tu

 

Pozrite si fotografie z festivalu Fest Anča a nechajte sa vniesť do atmosféry...