6 Apr, 20

Filmový víkend na Hlinkovom námestí? Prečo nie.

Telka v meste premietala  už druhý víkend letné kino na Hlinkovom námestí. Okrem pestrého výberu filmov počas letných prázdnin si môžete v týchto dňoch naplno vychutnať aj priame prenosy z Tour de France.

 

Skvelá atmosféra vládne v týchto dňoch na námestí v Žiline. Tento víkend mohli djiváci vidieť komédiu "Ako sa zbaviť priateľov a zostať úplne sám" a deti sa potešili animákom "Shrek - zvonec a konec".

Okrem letného kina si môžete v týchto dňoch vychutnať aj atmosféru z Tour de France, z ktorého priame prenosy sú premietané  na Hlinkovom námestí v Žiline. 

Príjemnú atmosféru z posledných dní si môžete pozrieť v podobe krátkej fotoreportáže pod článkom.

Na budúci víkend vrátane piatočnej premiéry vždy o 20:00 sa môžete tešiť na kvalitne spracovaný vojnový film "Pád tretej ríše" z dieľne nemcko-taliansko-rakúskej,  ktorý poukazuje na dianie v období vojnového nemecka.  Zaujímavo spracovaný film z roku 2004 s reálnym pohľadom na vtedajšiu hrozivú dobu z roku odhalí veci, ktoré ste možno ani netušili. Nenechajte si ujsť piatočnú premiéru alebo sobotňajšiu reprízu tohto 103 minútového snímku.

 

Deti a rodičia sa môžu tešiť na animovaný film "Rango", zeleného chameleonovitého tvora, ktorý svojimi vtipnými historkami pobaví nie len detské publikum, ale aj dospelého diváka. Neváhajte sa prísť zabaviť pod modrú oblohu na Hlinkovom námestí už najbližšiu sobotu o 17:30. 

 

Všetci ste pozvaní, ak váhate, pozrite si zopár fotiek z posledných dní.