3 Apr, 20

Telka v meste sumarizuje prvú časť letnej sezóny

Letné kino je už v polovici a diváci mali možnosť vzhliadnuť filmové tituly, ktoré si sami vyberali počas mesiaca jún. Čo všetko sa udialo a aká bola atmosféra?

 

Už tradíciou sa stáva, že letné kino na Hlinkovom námestí otvárajú výherné snímky z festivalu animovaného filmu Fest Anča. Inak tomu nebolo ani tento rok. Telka v meste odštartovala 4. sezónu letného kina v piatok 4.7.2014.

 

 


 

Nasledujúci víkend patril veľmi vážnej snímke Šiesty zmysel, ktorá bola určená samozrejme pre dospelých. Deti si prišli na svoje pri hračkách - animáku Toy story 3. Úžasnú atmosféru dopľňali aj divákmi prinesené „sedacie súpravy“.

 


 

18. a 19. júla sa premietal vynikajúci, dynamický film Nepremožiteľný v hlavnej úlohe s Markom Wahlbergom, ktorý sa tešil väčšej priazni počas obidvoch premietacích dní. Ľudia využili na posedenie aj horúce kocky námestia, alebo sa pohodlne usadili do svojich vlastných stoličiek.
Deti s rodičmi opäť ukázali svoj zmysel pre skvelý animák a neváhali prísť v početnom množstve.

 


 

V poradí štvrtý víkend letného kina patril snímke Avangers: pomstitelia a deckému animáku Autá. Na prekvapenie organizátorov sa dostavil zaujímavý počet divákov, či už premietania pre dospelých alebo pre najmenších. Svoje divácke miesto si vyslúžili aj okolité hradby, či ideálne rozmiestneé mestské lavičky v okolí námestia.

 


 

Tento víkend odpremietala Telka v meste výherné snímky, ktoré zožali u hlasujúcich najväčší počet hlasov. Ťažká, dramatická snímka „Chlapec v pruhovanom pyžame“ si vyslúžil doteraz najväčší ohlas. Ani animák Ratatouille nezaostával a rekordný počet najmenších divákov aj s doprovodom bol práve tento víkend.

 


Letné kino pokračuje až do konca prázdnin a všetci ste srdečne pozvaní na ďalšie zaujímavé filmy či rozprávky pre deti. Už nasledujúci piatok a v sobotu sa môžete tešiť na snímok Deja Vu pre dospelých a animák Príšerky, s.r.o.

Celý zoznam filmov si môžete pozrieť TU.