6 Apr, 20

Marián Varga, Fest Anča a majstrovstvá Slovenskej a Českej republiky v cyklistike v priamom prenose už tento víkend.

Nasledujúci víkend sa zdá byť veľmi zaujímavý pre široké divácke publikum. Telka v meste pripravuje priame prenosy troch výnimočných akcií začínajú piatkom a končiac nedeľou.

 

Nabitý víkend čaká na priaznivcov kvalitnej hudby, animovanej filmovej tvorby, ale aj nadšencov cestnej cyklistiky. Už v piatok môžete zažiť jedinečnú klávesovú improvizáciu v podaní slovenskej hudobnej legendy – Mariána Vargu, ktorý odohrá svoje vystúpenie s názvom Solo in Concert už tento piatok 26. júna v Mestskom divadle Žilina. Hudobný koncert si samozrejme budete môcť súčasne vychutnať v priamom prenose aj na Telke v meste na námestí A. Hlinku v Žiline.

 

 

 

Hneď na druhý deň, 27. júna budete môcť sledovať priamy prenos z filmového festivalu Fest Anča. Pokiaľ nemáte možnosť prísť na tento jedinečný festival animovaného filmu do Žiliny, kúsok z neho si môžete preniesť aj na vaše monitory v priamom prenose. Z festivalu sa bude v priamom prenose vysielať špeciálne vydanie Pecha Kuche venované prezentáciam zo sveta filmu animácie a dizajnu. Tento program budete môcť sledovať priamo na námestí A. Hlinku v Žiline a súčasne aj na webe www.telkavmeste.sk . V nedeľu vám prinesieme v priamom prenose záverečný ceremoniál z tohto festivalu, ktorý taktiež budete môcť sledovať na www.telkavmeste.sk

 

 

 

Nedeľu zakončíme priamym prenosom zo Spoločných Majstrovstiev Slovenskej a Českej cyklistiky, ktoré sa budú konať vôbec po prvý krát. Majstrovstvá prebehnú v Žiline, v rodisku Peťa Sagana a štart začne o 14.00 na Hájiku. Na spoločných majstrovstvách sa zúčastní fenomenálny slovenský cyklista Peter Sagan, ale aj ďalší jeho nemenej známy súperi ako Kolář, bratia Velitsovci,  Konig, Štybar, Bárta a iný. Celý prenos si teda môžete prísť vychutnať na námestie A. Hlinku v Žiline.